top of page
Про Центр
Народознавчо-Просвітницький Центр заснований на основі багаторічних народознавчих досліджень Гарафіни Маковій, яка протягом 30 літ досліджувала своє рідне село (одну мікроклітиночку України) у повному багатогранному спектрі народного життя, на основі чого з’явилися книжки:
«Золоте віно з бабусиної скрині» (1993 р.) як посібник для дошкільнят та початкових класів з народознавства.
«Очі згори» — народознавча книга, де закони народної моралі від зачаття дитини в материнському лоні аж до поминання людини по смерті для спокою її душі. Житло, побут, виховання дітей, взаємини, добрі традиції, звичаї, обереги, які ДІЮТЬ.
«Народ у народних святах» — книга, де висока реальність душі наших предків в рівнянні себе на Святих, в умінні закликати їх поміч, тут же організація та проведення корисного у виховному значенні дозвілля, де були задіяні від малого до літнього.
«Пісні одного села». 17 найрізноманітніших тем, що охоплюють найтонші і найрізноманітніші сфери людського життя. Кілька сотень старовинних пісень одного села — неперевершених зразків народної поезії з принагідними цікавими та повчальними історіями, коментарями. До деяких пісень додано зразки нотного запису мелодій.
Книга «У світі рослин» — не тільки унікальні рецепти, зібрані між старожилами, а й цікаві оповіді, легенди, ставлення колись і тепер до природи.
Коли були зібрані ці витяжки із народної душі в усій повногранності, Гарафіні Маковій почали відкриватися закони Народної моралі, що тримаються на Законі Божому, в дії.
Зустрічі і бесіди з конкретними людьми з усієї України. Все збігається. Повниться книга відгуків-свідчень з конкретними адресами, на її основі народжується збірник «Скальпель Любові».
Далі — книга «Те, що я бачу» — українські народні традиції в конкретній дії.
Книга «Прошу прийняти», де окремих 12 тем про те, як Божий Закон в конкретних долях діє, що ми конкретно маємо, коли ми відходимо від Божого Закону.
З 1996 року виходить народознавча газета «Економічно-благочестивий вісник», де постійно друкуються народознавчі знахідки та їх результати.
Люди прагнули цих знань, пропонували заснувати Школу національного відродження і вона з 1997 по 2002 рік у вияві Бесід існувала. ЇЇ результативність — книга людських відгуків «Слово моєї душі», де зверх тисячі відгуків, засвідчених конкретними адресами.
Отож «Народознавчо-Просвітницький Центр Гарафіни Маковій» — за відновлення та збереження традицій українського народу та утвердження праведності і святості на Землі.
Коли ми скидаємо з себе духовний бруд, — від нас відходять хвороби і біди, що засвідчують виступи людей на сторінках газети. А що можна бути праведним і святим у повсякденному житті — засвідчує книга «Сповіді». Люди відійшли від несусвітнього паскудства і стараються більше ніколи не робити свідомого зла у житті.
Якщо ми старатимемось бути праведними і святими (що значить ніколи і ні за яких обставин не чинити зла свідомо), то ми будемо світлом душі висвітлювати нашу Землю від наявної на ній енергетичної темені і Земля буде обходитися без бід і катаклізмів, піде онова Землі.
На даний момент мета Народознавчо-Просвітницького Центру — відновлення духовності та збереження традицій і звичаїв українського народу. Віднайдене і здобуте Гарафіною Маковій із душ наших предків і винесене нагора - на прикладі однієї мікроклітиночки України, одного села, (а по листочку пізнається і Дерево) — ширити між людьми во ім’я національного відродження у своїй кореневій основі. Бо хто нащеплюється на свій національний корінь — стає високодуховною людиною, не здатною комусь спричинити біду. Конкретних свідчень цього чимало. Зберегти та примножити ті напрацювання, які створила за життя Гарафіна Маковій. Сприяти відновленню, відродженню та збереженню кращих традицій українського народу.
За роки існування Центром було підготовлено та видано більше вісімдесяти п'яти книг, дев'ять з яких схвалені Міністерством освіти і науки України для використання у навчальних закладах.
На базі Центру у багатьох містах України існують просвітницькі осередки "Дзвін" та "Світанкові школи", які займаються поширенням зібраних і здобутих Гарафіною Маковій знань, відродженням і втіленням традицій нашого народу і прищепленням їх поколінням різного віку.
bottom of page